Aktuality

REKORDNÍ ZÁJEM O HYPOTÉKY PŘES DRUHOU VLNU PANDEMIE

Pokles úrokových sazeb u hypotečních úvěrů a zrušení daně z nabytí nemovitosti jsou hlavní důvody, které vysvětlují obrovský zájem o hypotéky v posledních měsících. Mnoho lidí si stále chce koupit nemovitosti navzdory ekonomické krizi způsobené Covidem.

Více zde
NÁROK NA VRÁCENÍ DANĚ Z NABYTÍ NEMOVITOSTÍ

Daň z nabytí nemovitostí už je minulostí. Zrušení daně je platné zpětně pro všechny, kteří nabyli nemovitost do vlastnictví od prosince 2019 a později. Musí si o zaplacenou daň u finančního úřadu požádat, aby získali peníze zpět.

Více zde
NEPOČÍTEJTE S POKLESEM CEN NEMOVITOSTÍ V PRAZE

Poslední zaznamenaný výrazný pokles cen nemovitostí v Praze byl v letech 2012-2014 (podle portálu Realityčechy.cz). Od té doby ceny nemovitostí v Praze neustále rostou, i když si hodně lidi myslí, že pandemie ovlivní růst cen nemovitostí.

Více zde
CENY NEMOVITOSTÍ DO ZÁŘÍ 2020

Mnoho lidí očekávalo, že ceny nemovitostí kvůli letošní pandemii poklesnou. Toto se zatím nestalo a potvrdili to i specializovaní realitní makléři a developeři. Zdražování nemovitostí se sice zpomalilo, některé dokonce zlevnily, ale týká se to jen určité skupiny domů a bytů a ...

Více zde