FAKTY O POVOLÁNÍ REALITNÍHO MAKLÉŘE

Pokud si vybíráte profesi, byla by profese „realitní makléř“ na Vašem seznamu? Možná si říkáte, že existuje spousta jiných zajímavějších povolání. Navíc tato práce není zrovna moc populární a musíte často jezdit daleko. Nicméně práce realitního makléře je zaměstnáním, které vám dovolí skloubit rodinný život a touhu po vlastním profesním úspěchu. Nikdo jiný Vám nezajistí pracovní dobu, prohlídky nemovitostí a další potřebné úkoly. Všechno si můžete plánovat podle svého času. Každá profese má své pro a proti, dělají ho povahově dobří a špatní lidé.

Jelikož nemovitý majetek je z materiálního hlediska většinou to nejcennější, co ve svém životě máme, měli bychom k tomu tak přistupovat a minimalizovat rizika při jeho prodeji. Určitě jste alespoň jednou slyšeli o negativních komentářích k realitním makléřům, např. „úmyslně zvyšují nepřiměřené provize“. Pokud někdo tuto profesi vnímá, ten se dozví, že tato práce vyžaduje hodně úsilí a zodpovědnosti. Pravý realitní makléř se musí neustále učit nové věci v oboru práva, stavebnictví, financí, psychologie obchodu či daní. Navíc makléři musí být flexibilní ve všech situacích a získat si důvěru zákazníků a vždy připraveni čelit tlaku v této profese... Je velmi důležité mít kolem sebe tým lidí a odborníků, investovat do marketingu a propagace klientových nemovitostí.

To vše na vlastní náklady, jelikož odměna ho čeká až ve chvíli, kdy odvede kvalitní práci.  Je to partner, který klienta provází celým procesem. V praxi se často setká s komplikovanými případy, např.: pomáhat s vyplacením stávající zástavy, exekuce, zákazu zcizení, odstranění nebo naopak zanesení věcného břemene, s legalizací přístavků, dozoruje financování kupujícího a co je nejdůležitější, pomáhá klientovi oprostit se od emocí při prodeji nemovitosti…

Realitní makléřství není snadné, je to výzva, kterou si ne každý může dovolit vybrat.